اخبار ثبت نام

توضیحات حسینی، معاون آموزشی دبیرستان دوره اول نجفی در مورد فرآیند ثبت نام

از ملاک های ارزیابی ما این است که دانش آموز حد متوسط به بالا در نتایج تحصیلی سال های گذشته اش داشته باشد. پارامتر بعدی از نظر انضباطی و اخلاقی است. پارامتر بعدی بحث استعدایابی و مدل هوش است که جزو مدل های هوش عمومی باشد و حداقل پارامتر های هوشی را داشته باشد تا بتواند از امکانات ما استفاده بکند.

ثبت نام در مدرسه مهندس نجفی ویژگی هایی داره که تا حدی با بقیه مدارس متفاوتش کرده. ما موفقتیت دانش آموزانمان را صرفا در نتایج علمی در سال گذشته شان نمی بینیم. ادعا نمی‌کنیم دانش آموزانی که در نهایت هوش و توانایی را جذب می‌کنیم بلکه توانایی های مختلفی که افراد داردند را در نظر می‌گیرریم. با اعتقاد به تفاوت ها فردی و استعدادی دانش آموزان و اینکه زمینه های آموزشی مدرسه ما به حدی متفاوت است توانسته ایم یک مسیر متفاوت را باز کنیم. اگر قبول کنیم این دانش آموز قابلیت هماهنگی دارد و خودش می خواهد که پیشرفت کند و در کنارش البته خانواده‌ی همراهی دارد، زمینه های رشد را برایشان فراهم می کنیم.

یکی از پارامتر های خیلی مهم این است که ما بتوانیم روی وقت شناسی و همراهی دانش آموز حساب باز کنیم. سیستم آموزشی ما محدود در مدرسه نیست. اینطور نیست که آموزش دانش آموز صرفا در مدرسه باشد و در خانه از مدرسه جدا بشود. طرحی که ما داریم یعنی طرح یادگیری معکوس لازمه اش هماهنگی دانش آموز در خانه  می باشد تا بتواند از این امکان استفاده بکند. به همین دلیل بیشتردر فرآِند ثبت نام از مصاحبه استفاده می‌کنیم. البته مصاحبه روانشناختی که با دانش آموزو والدینشان انجام می شود.

از ملاک های ارزیابی ما این است که دانش آموز حد متوسط به بالا در نتایج تحصیلی سال های گذشته اش داشته باشد. پارامتر بعدی از نظر انضباطی و اخلاقی است. پارامتر بعدی بحث استعدایابی و مدل هوش است که جزو مدل های هوش عمومی باشد و حداقل پارامتر های هوشی را داشته باشد تا بتواند از امکانات ما استفاده بکند.

بحث امکانات خیلی مهم است که خانواده بتوانند تضمین دهند دانش‌آموز از امکانات رسانه‌ای مثل اینترنت و موبایل و کامپیوتر می‌تواند در خانه استفاده بکند . البته قطعا حضور یکی از والدین هم لازم است چون ما یک مصاحبه هم با خانواده‌ها داریم.

برای پیش ثبت نام خانواده ها می توانند از طریق سایت najafi4.ir  اقدام کنند. با توجه به وضعیت موجود و بحث بیماری کورونا ما نمی تونیم وقت مصاحبه هایمان را دقیقا مشخص کنیم ولی فعلا ثبت نام اولیه در سایت انجام می شود تا در یک زمان مناسب از دانش آموز و خانواده برای مصاحبه ی حضوری دعوت کنیم.

فقط این نکته به دلیل اهمیتش دوباره قابل تذکر است که خانواده و دانش آموز این همراه بودن خودشان را حتی در منزل بتوانند تامین بکنند. بتوانند امکاناتی را فراهم کنند که دانش آموز بتواند فیلم های آموزشی یادگیری معکوس ما را ببیند. چون خیلی تاکید داریم که حتما بتواند ارتباط اینترنتی داشته باشد. ببینید ما تجربه ی برگزاری کلاس آنلاین را الان نزدیک به سه هفته است که داریم و به قدری خوب بوده که حتما بعدا هم در زمان باز بودن مدارس این سیستم غیر حضوری و آنلاین را خواهیم داشت. این خیلی مهم است که خانواده هایی در مدرسه ی ما ثبت نام کنند که تضمین بدهند می توانند از این امکانات استفاده کنند.

نکته ی خیلی مهمی که در مدرسه ما وجود دارد این است که ما دانش آموزی نمی خواهیم که صرفا درس بخواند و موفقیت خودش را در مدرک تحصیلی ببیند. به همین جهت یکی از وجوهی که در مدرسه ما هست و الان سه سال است که اجرا می کنیم و رتبه ی کشوری هم در این زمینه داریم برگزاری کلاس های مهارتی هست. کلاس های مهارتی ما که در کارگاه‍های درسی روزهای پنجشنبه اجرا می شود برای ما خیلی مهم است. دانش آموز باید در کنار رشد تحصیلی که دارد رشد مهارتی هم داشته باشد. خانواده هایی که فکر می کنند دانش آموز فقط وظیفه اش درس خواندن است فکر نمی کنم بتوانند در مدرسه ی ما موفق باشند ولی خانواده هایی که با دید بازتری وارد بشوند و موفقیت را یک مسئله ی چند پارامتری بدانند که با عوامل مختلفی مثل کار مهارتی بدست می آید می توانند از مدرسه ی ما استفاده ی خوبی ببرند

به اشتراک گذاری این مطلب :
نویسنده متن: سردبیر
نویسنده متن: سردبیر
برای امتیاز به این پست کلیک کنید
[آرا: 0 میانگین: 0]

پیشنهاد سردبیر:
سردبیر عملکرد سایر نویسندگان را بررسی می‌نماید و مسئولیت تمامی محتوای علمی را بر عهده دارد.

معلوم نیست که والد و مربی خودشان چقدر عامل به حرف‌هایشان هستند!
معلوم نیست که والد و مربی خودشان چقدر عامل به حرف‌هایشان هستند!

در پنجمین سلسله نشست های چالش های تربیت نوبت به مربیان و فعالان فرهنگی مر کز فرهنگی شهید آیت الله مدرس رسید که در این جلسه مربیان پیرامون چالش‌های تربیتی به بحث و گفت وگو پرداختند.
این نوبت از برنامه نسبتا کوتاه و مختصر بود. در جلسه بعدی صحبت‌های جنجالی‌تری خواهیم داشت…

گفتگو با حاج آقا براتی اولین مدیر دبیرستان دوره دوم صالحین/قسمت دوم
گفتگو با حاج آقا براتی اولین مدیر دبیرستان دوره دوم صالحین/قسمت دوم

در دوره‌ی مدیریت آموزش و پرورش استان، مسائل اساسی تعلیم و تربیت آموزش و پرورش چه بود؟ معمولا وقتی دولت‌ها کارشان را شروع می‌کنند، دوسال اول تجربی است. در دولت آقای احمدی‌نژاد وزیر آموزش و پرورش از اولین وزرایی بود که نتوانست با احمدی‌نژاد کار بکند...

0 Comments

Submit a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *