اخبار ثبت نام

توضیحات مسعود مسایلی، معاونت راهبری دبیرستان دوره اول صالحین در مورد فرایند ثبت نام

البته بدون مراجعه به سایت هم می توانند به صورت حضوری فرم های مشخصات را پر کنند. مدارک مورد نیاز: کارنامه ترم اول ششم و پنجم دبستان  که باید همگی خیلی خوب و حداکثر یک خوب باشد. سوابق دیگر مثل رتبه در مسابقات علمی و ورزشی و سابقه عضویت درمراکز فرهنگی و آموزشی را اگر داشته باشند تحویل می دهند.

جهت ثبت نام دردبیرستان دوره اول صالحین ابتدا یک پیش ثبت نام در نظر گرفته شده. خانواده ها یک سری مشخصات از خودشان و فرزندشان را به ما می دهند. به همین جهت می توانند به سایت salehind1.ir مراجعه کنند و وارد مراحل پیش ثبت نام بشوند که پس از وارد کردن مشخصات اولیه و گرفتن کد رهگیری تا سه روز مهلت دارند با مراجعه حضوری به محل دبیرستان، پیش ثبت نام خودشان را قطعی بکنند. البته بدون مراجعه به سایت هم می توانند به صورت حضوری فرم های مشخصات را پر کنند. مدارک مورد نیاز: کارنامه ترم اول ششم و پنجم دبستان  که باید همگی خیلی خوب و حداکثر یک خوب باشد. سوابق دیگر مثل رتبه در مسابقات علمی و ورزشی و سابقه عضویت درمراکز فرهنگی و آموزشی را اگر داشته باشند تحویل می دهند. پیش ثبت نام ما از ده اسفند شروع شده و تا ده اردیبهشت ادامه دارد. بعد از مرحله پیش ثبت نام وارد مرحله آزمون علمی می شوند که شامل سنجش استعداد تحصیلی و هوش و توانایی های فردی می شود. به این صورت که در گروه های ده تا پانزده نفره در یک اتاق سوال های ریاضی و هوش و ادبیات و علوم برایشان مطرح می شود و به صورت کتبی و شفاهی جواب می دهند و همدیگر را نقد می کنند. داورهای ما بر اساس معیار ها و ملاک هایی که دارند آنها را می سنجند. بعد از آزمون ورودی نفراتی که بیشترین نمرات را کسب کرده باشند به مصاحبه دعوت می شوند. در این مصاحبه که با دانش آموز و خانواده ایشان می باشد ملاک هایی که در نظر گرفته شده سنجیده می شوند. این آزمون ها از ابتدای اردیبهشت ماه شروع می شوند و تا اواسط خرداد ادامه دارند و بعد از آن مصاحبه ها شروع می شوند و سرانجام نتایج نهایی اوایل تیرماه اعلام می شود.

به اشتراک گذاری این مطلب :
نویسنده متن: سردبیر
نویسنده متن: سردبیر
برای امتیاز به این پست کلیک کنید
[آرا: 0 میانگین: 0]

پیشنهاد سردبیر:
سردبیر عملکرد سایر نویسندگان را بررسی می‌نماید و مسئولیت تمامی محتوای علمی را بر عهده دارد.

معلوم نیست که والد و مربی خودشان چقدر عامل به حرف‌هایشان هستند!
معلوم نیست که والد و مربی خودشان چقدر عامل به حرف‌هایشان هستند!

در پنجمین سلسله نشست های چالش های تربیت نوبت به مربیان و فعالان فرهنگی مر کز فرهنگی شهید آیت الله مدرس رسید که در این جلسه مربیان پیرامون چالش‌های تربیتی به بحث و گفت وگو پرداختند.
این نوبت از برنامه نسبتا کوتاه و مختصر بود. در جلسه بعدی صحبت‌های جنجالی‌تری خواهیم داشت…

گفتگو با حاج آقا براتی اولین مدیر دبیرستان دوره دوم صالحین/قسمت دوم
گفتگو با حاج آقا براتی اولین مدیر دبیرستان دوره دوم صالحین/قسمت دوم

در دوره‌ی مدیریت آموزش و پرورش استان، مسائل اساسی تعلیم و تربیت آموزش و پرورش چه بود؟ معمولا وقتی دولت‌ها کارشان را شروع می‌کنند، دوسال اول تجربی است. در دولت آقای احمدی‌نژاد وزیر آموزش و پرورش از اولین وزرایی بود که نتوانست با احمدی‌نژاد کار بکند...

0 Comments

Submit a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *