مجله خبری

واقعا مدارس از ۱۵ شهریور شروع به کار می‌کنند؟

بازگشایی مدارس، چه موقع و چگونه؟!

محسن حاجی میرزایی در برنامه نگاه یک اظهار داشتند که طبق برنامه سال تحصیلی جدید از ۱۵ شهریورماه امسال چه به صورت حضوری و غیرحضوری و یا ترکیبی از این دو آغاز خواهد شد و اگر در استانی وضعیت قرمز باشد از روش‌های دیگری استفاده خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه در هر حال آموزش و پرورش تعطیل بردار نیست، گفت: هرچه شیوع کرونا شدت گرفت و ناچار شدیم که مدارس را تعطیل کنیم از فضای مجازی برای برگزاری کلاس‌های استفاده خواهیم کرد.

حاجی میرزایی با بیان اینکه در مدارسی که تراکم بالاست دانش‌آموزان را به دو دسته تقسیم می کنیم؛ گروهی روزهای زوج و گروهی روزهای فرد به مدرسه می روند، گفت: آن‌ها در ساعات غیرحضوری بخشی از درس و در ساعات حضوری بخش دیگری از درس را دریافت می‌کنند. روزهای پنجشنبه اجازه دایر کردن مدارس از سوی ستاد کرونا داده شده است.

وی با اشاره به وضعیت سفید تصریح کرد: در وضعیت سفید نیز امکان بازگشایی کامل مدارس وجود دارد. وقتی با عدم قطعیت روبرو می‌شویم هیچ کسی آینده روشنی از آینده ندارد، بنابراین موظف هستیم منعطف باشیم و برنامه ریزی منعطفی داشته باشیم. برنامه ما به گونه‌ای است که می‌تواند از حالتی به حالت دیگر منتقل شود. ممکن است در یک بازه زمانی امکان حضور وجود داشته باشد و در بازه زمانی دیگری این امکان وجود نداشته باشد. بنابراین برنامه ترکیبی است.

وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به اینکه آیا بازگشایی‌ها به صورت استانی و در تهران به صورت منطقه‌ای برنامه ریزی شده است، گفت: درصدی از معلمین ما تحرک دارند و از مناطقی به مناطق دیگر می‌روند و حتی بین شهرهای مختلف رفت و آمد می‌کنند. باید بر حسب شرایط استان تصمیم گیری کنیم.

 

حاجی میرزایی درباره اخباری مبنی بر برگزاری کلاس‌های حضوری در برخی مدارس خاص در ایام تابستان اظهار کرد: در مدارس دولتی به طور قطع این کار انجام نمی‌شود اما در برخی مدارس غیردولتی ممکن است به دلیل عدم آگاهی از مقررات این کار انجام شده باشد که تذکر داده‌ایم و مشکل برطرف شده است. اگر هم تخلفات دیگری مشاهده شود شورای نظارت بر مدارس غیردولتی برخورد می‌کند.

به اشتراک گذاری این مطلب :
نویسنده متن: مهدی نوری
نویسنده متن: مهدی نوری
برای امتیاز به این پست کلیک کنید
[آرا: 0 میانگین: 0]

پیشنهاد سردبیر:
سردبیر عملکرد سایر نویسندگان را بررسی می‌نماید و مسئولیت تمامی محتوای علمی را بر عهده دارد.

معلوم نیست که والد و مربی خودشان چقدر عامل به حرف‌هایشان هستند!
معلوم نیست که والد و مربی خودشان چقدر عامل به حرف‌هایشان هستند!

در پنجمین سلسله نشست های چالش های تربیت نوبت به مربیان و فعالان فرهنگی مر کز فرهنگی شهید آیت الله مدرس رسید که در این جلسه مربیان پیرامون چالش‌های تربیتی به بحث و گفت وگو پرداختند.
این نوبت از برنامه نسبتا کوتاه و مختصر بود. در جلسه بعدی صحبت‌های جنجالی‌تری خواهیم داشت…

گفتگو با حاج آقا براتی اولین مدیر دبیرستان دوره دوم صالحین/قسمت دوم
گفتگو با حاج آقا براتی اولین مدیر دبیرستان دوره دوم صالحین/قسمت دوم

در دوره‌ی مدیریت آموزش و پرورش استان، مسائل اساسی تعلیم و تربیت آموزش و پرورش چه بود؟ معمولا وقتی دولت‌ها کارشان را شروع می‌کنند، دوسال اول تجربی است. در دولت آقای احمدی‌نژاد وزیر آموزش و پرورش از اولین وزرایی بود که نتوانست با احمدی‌نژاد کار بکند...

0 Comments

Submit a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *